Везенков: Имаме потенциал, но трябва да го покажем

(сн. Olympiacos B.C./Facebook)
12-10-2024 11:52 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос ликуват за първи път през сезона в Евролигата. Селекцията на Йоргос Барцокас не се даде на Жалгирис след 74:68 в Двореца на мира и дружбата. Българският национал бе ограничен до известна степен в офанзивен план, но блесна в най-важните моменти и подпечата успеха на гърците. На сметката си крилото остави дабъл-дабъл, отчитайки се със 17 точки, 11 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 25 игрови минути.

Българският национал отбеляза, че „червено-белите“ имат потенциал, но трябва да го покажат.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Играхме добре в рамките на една част. Стартирахме невероятно, движихме топката, знаехме, че Барселона победи Жалгирис преди седмица. Позволихме много борби под нашия кош, гостите имаха само 9 на голямата почивка. Не играхме добре в нападение, това беше лош мач. Имаме потенциал, но само с думи няма да го разкрием, трябва и да го демонстрираме с действия. Трябва да се борим и да играем по-добре. Хубавото е, че спечелихме.

Ако трябва да съм честен, не стрелях много в този мач, защото се налага да помагам на отбора по различни начини – със заслони, пасове и борби. Най-важното е, че стигнахме до победата. Продължаваме напред. Предстои ни мач в неделя, а след това имаме срещи във вторник и петък. Всички отбори са достатъчно конкурентноспособни, така че трябва да се подобряваме“, завърши Везенков.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос, Евролига