138 точки, 45 асистенции и 36 откраднати топки за Берое във Варна

(сн. BGbasket.com)
06-12-2019 15:18 | BGbasket.com

След като преди по-малко от 48 часа записа най-резултатния си мач в Адриатическата лига, Берое Стара Загора подобри постижението си и в А група-жени.

Момичетата на Таня Гатева вкараха 43 точки в една четвърт и се наложиха със 138:57 като гост на девическия състав на Черно море Одесос.

Берое направи 45 асистенции и взе 36 откраднати топки в двубоя и наниза страхотни 18 тройки.

Още в началната четвърт разликата мина 20 точки, като през първото полувреме Берое отбеляза 67, а във второто - още повече.

Двубоят приключи за малко повече от 60 минути.

Само 15-годишната Ралица Кенарева не успя да запише двуцифрен актив за старозагорки, които гостуваха във Варна без Жаклин Златанова и с група от осем момичета.

25 реализира Теодора Динева, 20 - Карина Константинова и още 18 Калина Аксентиева.

За Черно море, който играе основно с момичета родени след 2003-а, 16-годишните Константина Трифонова и Калина Пейкова вкараха по 12.

Варненки остават единствени без успех до момента в женския шампионат.