Четвърта победа за Славия въпреки отпора на Септември 97

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
07-12-2019 20:17 | Иван Вълчанов

Славия записа четвъртата си победа в западния регион на женската А група. Отборът победи Септември 97 с 77:69, след като водеше през целия мач, но не успя да натрупа сериозна преднина. Към момента славистките са с актив 4-2 и са втори във временното класиране след лидера Монтана 2003, а днешният им съперник е последен с 1-6, като това беше четвърта поредна загуба за него. В следващия кръг Славия гостува на НСА, а Септември посреща Монтана 2003.

След много оспорвана първа четвърт, преминала през няколко смени на водачеството, Славия имаше малка преднина при 24:21. Септември продължи със силната игра до почивката и остана близо зад силния си съперник, който поведе с 43:36. Славистките продължиха да водят и след подновяването на играта, като поддържаха преднината си, която на моменти стана двуцифрена, а след 30 минути резултатът беше 57:48 в тяхна полза. Темпото се запази до края на мача и Славия взе своето въпреки доброто представяне на съперника си.

Естер Мичева записа 20 точки, 9 борби и 5 отнети топки за победителките, 16 точки, 8 борби и 4 асистенции добави Ивана Николова. С 12 точки и 8 борби се отчете Александра Петрова.

Константина Какогиани записа 20 точки за Септември, а със 17 се включи Виолета Григорова.