Първа победа за Академик Пловдив при жените

(сн: BGbasket.com)
05-12-2021 15:46 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа първата си победа за сезона в женската А група, след 67:52 в отложен мач от трети кръг, срещу Локомотив София.

Следващата седмица двата тима ще играят и втория мач помежду си, от 8 кръг.

Мачът дойде по-малко от 24 часа след мачовете от 7-и кръг в първенството и за двата тима.

Академик успя да вземе преднина от 10 точки още в първата четвърт, а до почивката я увеличи още малко до 44:20.

Второто полувреме бе доста по-равностойно, но без Локомотив да успее да настигне противника.

В средата на четвъртата част разликата скочи и до 20 точки и вече всичко бе ясно.

Академик спечели убедително борбата под коша и имаше отлични проценти за 2 точки, за да вземе победата. Домакините направиха много грешки, но въпреки това успяха да надделеят за първи успех през сезона.

Десислава Хилендарова завърши с 15 точки и 14 борби за победителите, Анна Римпова добави 14 точки и 16 борби, а още три баскетболистки на Академик записаха двуцифрен актив.

Магдалена Георгиева вкара 21 за Локо София, Дарина Чимева добави 10.