Лоша първа четвърт срещу Партизан отказа Монтана

(сн. chervenkarton.com)
10-01-2024 21:21 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа първото си поражение в началото на втората фаза от Адриатическата лига. Баскетболистките на Преслав Пешев отстъпиха срещу Партизан 1953 с 62:87 в двубой като гости.

Така на сметката си тимът от Монтана разполага с баланс от 3 успеха и четири загуби. В следващия кръг българският отбор ще получи почивка, а на 24 януари им предстои още едно гостуване, този път срещу Цинкарна Целе.

Най-тежка за баскетболистките на Преслав Пешев се оказа първата четвърт, когато позволиха на противника си да отбележи 27 точки срещу само 8. Втората десетка бе равностойна, но на почивката Монтана все още изоставаше с двуцифрена преднина.

След подновяването на играта домакините успяха още да си увеличат преднината при 72:44, а през последния период Монтана 2003 не намери никакви пролуки да навакса изоставането.

Борислава Делчева бе най-резултатна за гостите, като завърши срещата с 23 точки и 5 откраднати топки. Шарис Феърли записа дабъл-дабъл от 14 и 11 борби, Валентина Горанова отбеляза 12.