Шест от Шампион не пожалиха Дунав Русе

(сн. BGbasket.com)
27-01-2024 18:01 | Деляна Кадиева

Шампион 2006 записа първата си победа във Втората четворката в женската А група. Тимът от София не пожали Дунав Русе, след като го надигра със 102:44 в двубой, изигран в зала "Триадица".

От софийския тим играха едва 6 състезателки, като надделяха във всеки един показател. В следващия кръг на 3 февруари отборът от Русе ще приеме Шоутайм, докато Шампион 2006 ще гостуват на Академик Пловдив.

Съставът на Ирена Колева започна много силно мача, като в рамките на 8 минути направи серия от 29:5. Две поредни тройки на Зехра Селим позволиха на Дунав Русе да скъси леко дистацията, но в края на първата десетка разликата остана двуцифрена - 32:11.

Шестте баскетболистки на Шампион 2006 продължиха да мъчат протичниците си, като наказваха всяка тяхна грешка в нападение. Така до почивката Зехра Селим успя да наниже още две поредни тройки, но непредизвиканите грешки на Дунав Русе, които бяха 23 срещу само 10, го оставиха далеч от съперника при 27:58 в края на втория период.

Нищо не се промени и след подновяването на играта, като разликата продължи да расте драстично. В последния период баскетболистите на Магдалена Атанасова-Миланова съумяха да отбележат едва 4 точки срещу 23 за домакините.

Елена Георгиева блесна за успеха, като оформи дабъл-дабъл от 28 точки и 11 борби, добавяйки и 9 откраднати топки. Анджела Стамболян също същщо записа двойни показатели от 26 и 10 асистенции, като също добави 9 откраднати. С 18 и 5 откраднати завърши Елена Драгоева, с 14 е Християна Илкова.

Най-резултатна от Дунав Русе е Зехра Селим с 12 точки, с 10 и 7 борби завърши Кристиана Маркова.