Борислава Христова и Шепши завоюваха бронза

(сн. frbaschet.ro)
23-04-2024 00:30 | BGbasket.com

Борислава Христова и Шепши завоюваха бронзовите медали в плейофите на Румъния. Българката и нейните съотборнички сразиха Мунисипал Търговище с 87:68 в третия решителен мач, който се изигра в „Шепши Арена“.

По този начин баскетболистките на Зоран Майкс спечелиха серията за третото място в елита на северната ни съседка с 2:1 победи. За тима от Сфънто Георге това първо подобно отличие в неговата история.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Sepsi-SIC (@sepsi.sic)

Първата част премина при поделено надмощие и след 10 минути игра домакините стигнаха до минимална преднина от 2 точки. Въпросният сценарий се повтори и във втория период, но това не попречи на тима от Сфънто Георге да се изстреля при 41:35. През второто полувреме домакините постепенно увеличиха своята преднина, която на свой ред придоби двуцифрени изражения и оттам връщане нямаше.

Христова започна в стартовата петица, но този път бе далече от своето константно представяне. Все пак българската националка бе близо до дабъл-дабъл. Крилото завърши със 7 точки, 3 борби, 7 асистенции и 1 открадната топка за 25 игрови минути. При стрелбата си тя бе 1/7 от средно разстояние, 0/2 зад дъгата и 5/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Маса Янкович бе най-добра от нейните съотборнички с 20 точки и 7 борби.

Алина Чиву отвърна с 19 точки и 5 тройки за отбора от Търговище.

За варненката това бе втори сезон в Шепши, като на сметката си остави средни показатели от 17.1 точки, 5.2 борби и 3.9 асистенции за 22 мача на румънска земя

Тагове: Борислава Христова, Шепши