Иванов поведе Сибиу към първи успех в битката на разочарованите

(сн. BC CSU Sibiu/Facebook)
25-04-2024 21:32 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу стартираха успешно битката на разочарованите в елита на Румъния. Българинът и неговите съотборници минаха през драма и надвиха Атлетик Констанца с 93:91 в първата среща от разпределение на местата от пето до осмо място, който се изигра в зала „Трансилвания“.

Баскетболистите на Томас Ринкевичус взеха предимство от 1:0 победи в серията, в която се играе до два успеха в три мача. Втората среща ще бъде на 29 април (понеделник) в Констанца.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от BC CSU Sibiu Oficial (@bccsusibiu)

Домакините нямаха спиране в офанзивен план още на старта и за отрицателно време се поздравиха с двуцифрената преднина, която в края на дебютния период бе 13 точки. „Орлите“ удържаха щурма на своите съперници във втората десетка и на голямата почивка оформиха 49:43 в своя полза.

Домакините имаха какво да предложат като отговор през третата част и обърнаха развоя на събитията, за да се отскубнат с 5 точки след 30 минути игра. Водачеството често сменяше своя притежател в заключителната четвърт, но в последните секунди тимът от Сибиу стигна до победния кош и зарадва своите фенове.

Изненада отново не последва и този път Иванов бе селектиран в стартовата петица. Българският национал оправда гласуването му доверие и бе сред главните фактори за успеха на „орлите“, като не пропусна да остави добри впечатления в офанзивен план. Гардът се отчете със 17 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 27 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 6/7 от средна дистанция, 1/5 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Мирел Драгоще регистрира 17 точки и 5 борби от неговите съотборници.

Брайън Грифин завърши с 27 точки и 9 борби за отбора от Констанца.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу