Тунджа U19 обърна Делфин за седмото място

(сн. BGbasket.com)
28-04-2024 14:50 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол се пребори за седмото място на финалите за юноши до 19 години в София. Играчите на Стойо Чолаков надделяха над Делфин Бургас с 86:80 в мача за седмата позиция. В залата на ЦСКА ямболии изоставаха в немалка част от двубоя и трябваше да правят обрат през второто полувреме, за да стигнат до успеха срещу състава на Иван Згурафов.

Двата отбора си разменяха водачеството в началото, но символичните гости съумяха да си осигурят 4 точки след 10 минути игра. Въпреки че символичните домакини не се отказаха от това да направят обрат, бургаският тим не допусна срив и на голямата почивка поведе с 39:32.

Ситуацията започна да се повтаря и при подновяването на играта, след което ямболии намериха начин да обърнат хода на събитията и да дръпнат с точка в края на предпоследния период. Във финалната десетка тимът от Ямбол увеличи аванса си и направи сериозна крачка към победата. Бургазлии се върнаха в играта и редуцираха изоставането си само до 3 точки в последните минути, но техните съперници удържаха победата.

Стефан Касабов бе над всички за Тунджа с 25 точки, 11 борби и 5 асистенции. Никола Нанков (9 завършващи подавания и 6 откраднати топки) и Никола Енчев (5 овладени под двата ринга топки) вкараха по 12.

Калоян Демирев отвърна за Делфин с 28 точки и 12 борби. Галин Чолаков реализира 16, Цветан Кирилов приключи с 14 точки, 7 овладени под двата ринга топки и 10 асистенции.