Обрат доближи Ню Йорк до финала на Изток (видео)

(сн. KNICKS ON MSG/Twitter)
09-05-2024 09:37 | BGbasket.com

Ню Йорк Никс продължава със силното представяне в плейофите на НБА и направи нова крачка към финала на Изток. Баскетболистите на Том Тибодо се измъкнаха срещу Индиана Пейсърс със 130:121 във втория полуфинален мач от Източната конференция. В „Медисън Скуеър Гардън“ домакините трябваше да правят обрат през второто полувреме, когато постигнаха ценния успех срещу играчите Рик Карлайл.

Това помогна на „бричовете“ да дръпнат с 2:0 победи в серията с „пешеходците“. Серията се мести в Индиана, а третият мач е планиран за 11 май (събота).

Както в първия мач, така и във втория дебютната част премина под знака на високата резултатност, а след нейния край на светлинното табло бе изписано 36:36. Гостите рядко намаляха оборотите и във втория период, за да се настанят еднолично на лидерската позиция и да се изстрелят на голямата почивка при 73:63.

„Пешеходците“ заложиха на най-силното си оръжие и при подновяването на играта – мощта в нападение, което продължи да им дава спокойствие. Домакините отговориха на предизвикателството и обратът не закъсня, повеждайки с 8 точки след 36 минути игра. В последната четвърт „бричовете“ удържаха всички опити за обрат на Пейсърс и ликуваха след финалната сирена.

Джейлън Брънсън бе познатият лидер на за Ню Йорк, отчитайки се със своите 29 точки и 5 асистенции. О Джи Ануноби (4 точни шута зад дъгата) и Донте ДиВинчнцо (6 тройки и 6 борби) отбелязаха по 28 точки. Джош Харт записа 19, 15 овладени под двата ринга топки и 7 завършващи подавания, Айзея Хартенщайн регистрира, 14, 12 борби и 8 асистенции.

Тайрийз Халибъртън бе над всички за Индиана с 34 точки, 6 борби, 9 асистенции и 7 успешни стрелби от далечна дистанция. Оби Топин наниза 20 точки, Андрю Нембард добави 15, Паскал Сиакам има 14 и 9 овладени под двата ринга топки. Бен Шепърд реализира 11, Ти Джей МакКонъл регистрира 10 и 12 завършващи подавания.

Тагове: Ню Норк, Индиана Пейсърс, НБА