Шампион 2006 завърши пети при момчетата U13, седмо място за Доростол

(сн. champion2006.com)
16-06-2024 13:00 | BGbasket.com

Шампион 2006 завърши на пето място участието си в Държавното първенство при момчетата U13 през този сезон. В последния си мач от финалния турнир в зала „Христо Борисов“ във Варна отборът се наложи над Спартак Плевен с 65:45.

Столичният тим водеше още през първото полувреме, но решаваща се оказа силната трета четвърт, спечелена с 24:9.

Точките при победителите бяха сравнително равномерно разпределени между няколко играчи, като най-резултатен с 14 бе Виктор Иванов, 13 добави Александър Николов.

За Спартак 21 точки отбеляза Александър Кожухаров, с 8 е Юлиян Митев.

На седмата позиция се класира Доростол след категорична победа срещу Чардафон със 101:57. Тимът от Силистра поведе с 21 точки разлика още след първата част и нямаше проблем да спечели убедително, като вкара и 12 тройки в мача.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Малчев с 34 точки (5 тройки), Мартин Гичев записа 27 точки (6 тройки).

За състава от Габрово Даниел Турлаков вкара 20 точки, 18 има Георги Начов.