Два отбора допълниха Топ 4 на финалите при момичетата U14

(сн. BGbasket.com)
28-06-2024 21:45 | BGbasket.com

Станаха известни всички отбори, които се класираха за Топ 4 на финалите за момичета до 14-годишна възраст във Варна. След като група А се реши още след втория ден, остана да се разбере кой отбор ще финишира на върха.

Над всички в потока е Дунав Русе, който се справи с Шампион 2006 след 63:47 в мач от последния трети кръг в зала „Христо Борисов“. Така момичетата на Магдалена Атанасова завършиха с пълен актив от три победи, а тези на Ирена Колева приключиха на второто място в крайното класиране с два успеха и едно поражение.

В другия мач от групата Септември надви Вълци Разград със 77:73. Това се оказа достатъчно за баскетболистките на Николай Иванов да завършат трети с една победа и две загуби, докато разградският отбор остана без успех в груповата фаза след три двубоя и остана на последното четвърто място.

В група B интригата бе до последно, тъй като единият от полуфиналистите бе определен след тройка въртележка, в която на печеливша страна се оказа Левски. „Сините“ загубиха от Светкавица с 69:70 в морската ни столица. Двата отбора имат по една загуба и две поражения, но столичният тим приключи с по-добра точкова разлика, което допринесе това да завърши на второ място в подреждането и да остави този от Търговище на последната четвърта позиция.

В другата среща Рилски спортист продължава без проблеми и все още не знае какво е загуба. Момичетата на Маргарита Маринкова триумфираха срещу Черно море Одесос след 80:60. Рилецо финишира на върха с три победи, а домакините на турнира са с баланс от един успех и две поражения, като това ги прави трети в подреждането.

Финалният турнир продължава и утре (събота). Полуфиналите ще противопоставят Дунав Русе срещу Левски, които ще се срещнат от 14:00 часа, докато 2 часа по-късно сили ще премерят Рилски спортист и Шампион 2006.

Тагове: Финали за момичета U14