Черноморец удари ИУ, изравни се с Атлетик и Чавдар

10-03-2019 18:59 | BGbasket.com

Черноморец записа ключова победа в първата петица на мъжката А група. Като гости в морско дерби бургазлии се наложиха над ИУ Варна с резултат 79:65. Така ситуацията два кръга преди края на редовния сезон става много интересна, тъй като Черноморец, Атлетик и Чавдар Троян са с по 3 победи и загуби след лидера Академик София -2 с 5-2. Варненци пък са последни с 2-5. В следващия кръг Черноморец посреща Атлетик, а ИУ няма мач.

Отборите си размениха по една четвърт през първото полувреме и логичният резултат на почивката беше равенство – 41:41. Домакините обаче заиграха много зле в нападение след почивката и за третата част отбелязаха едва три точки, а съперникът дръпна напред в резултата за 57:44. До края варненци не успяха да наваксат, а Черноморец направи победата си още по-убедителна.

Гостите спечелиха борбата под коша и имаха по-добра успеваемост при стрелбата от игра. Варненци вкараха едва 4 от 28 опита от тройката (14%), извършиха повече грешки и си подадоха двойно по-малко асистенции от съперника – 6. Играчите от пейката на гостите също допринесоха повече с 22 срещу 7 точки.

За победителите Христо Николов записа 31 точки и 13 борби, а 19 отбеляза Робърт Георгиев.

За ИУ Николай Георгиев завърши с 22 точки и 11 борби, а 13 плюс 6 регистрира Ивайло Тодоров. За отбора не игра Мартин Коцев, който има разтежение и не игра и в НБЛ вчера.