Славия завърши на второ място на турнира в памет на Ваня Войнова

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
01-03-2020 13:48 | Мария Маринова

Славия завърши на второ място на четвъртото издание на турнира в памет на легендата Ваня Войнова, който от клуба организираха. Тази година надпреварата бе за момичета U13, а на финала „белите“ отстъпиха на турския ТЕД Анкара с 46:59.

Българките завършват надпреварата с баланс 2-2, като и двете им поражения са именно срещу този съперник.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО

Домакините започнаха по-добре срещата и след десет минути игра водеха с 12:9. Те задържаха водачеството си до средата на втория период, когато обаче съперникът им стигна до пълен обрат и на почивката излезе напред при 26:24.

След паузата Славия за кратко поведе, но преди заключителната четвърт отново бе в ролята на догонващ – 34:40. В оставащото време преднината на гостите достигна 15 точки, като до края столичният тим не успя да стигне до пълен обрат.

Момичетата на Славия направиха общо 35 грешки в мача срещу 25 за съперника си, отстъпваха в подкошието и изпуснаха 15 наказателни удара, откъдето дойде разликата в мача.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА

Елена Георгиева бе най-резултатна за българския тим с 23 точки. Божидара Попова завърши с 16 точки и 15 борби, като тя бе избрана и в Идеалната петица на турнира.

За победителите 14 точки вкара Нисан Сел.

В мача за третото място по-рано днес МБУ СШОР Сергей Владимирович Гусев победи Сборния тим от Гомелска област с 45:41 след силен финален щурм.