Шумен и Шабла с първи победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
15-11-2020 17:55 | BGbasket.com

Шумен и Шабла записаха първи победи през новия сезон в източната ББЛ А група. Шуменци надвиха убедително Ънстопабъл със 73:55, докато Шабла се наложи над МУ Варна с 83:77.

Баскетболистите на Янко Янков поведоха от самото начало в мача и нито веднъж не изпуснаха водачеството си. Едва в края на първото полувреме обаче разликата стана двуцифрена, като на почивката Шумен дръпна с 38:24. След третия период авансът на тима стана 24 точки, като до края Ънстопабъл успя единствено да намали част от изоставането си.

Симеон Георгиев завърши със 17 точки, 9 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки за победителите. Ростислав Тончев се отчете с 14 точки и 10 борби, а 13 точки добави Никола Николов.

За съперника Кирил Кънев бе над всички с 18 точки и 9 борби. Константин Тодоров се отчете с 10 точки и 8 борби.

В другия мач Шабла изигра много силна първа част, след която поведе с 31:14, но на почивката МУ успя да свали разликата на 9 точки. Варненци стигнаха до пълен обрат в края на третата четвърт, но решителните десет минути все пак започнаха при 62:60 за съперника. След кратки размени на водачеството Шабла отново дръпна с няколко точки и не изпусна преднината си до края.

Новото попълнение на победителите Станислав Цонков бе в основата на успеха с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции. Йордан Гаврилов вкара 15 точки, а по 13 добавиха Лъчезар Юсев и Ивайло Тодоров.

Фин Вилцек бе най-резултатен за МУ с 25 точки и 9 борби, Илхан Арабарджиев има 20 точки.