Локомотив 2020 и Своге продължават гонитбата на върха, победа и за Фаб Файв

(сн. ББЛ)
28-03-2021 19:25 | BGbasket.com

Локомотив 2020 и Спортист Своге записаха нови победи в западния регион на ББЛ А група и продължават гонитбата на върха заедно с Хебър. Успех днес постигна и тимът на Фаб Файв. Двубоите се проведоха в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Макар и в намален състав и без основни играчи като Васил Михайлов и Самуел Франсис, един от лидерите на Запад Локомотив 2020 записа нова победа в шампионата, след като се наложи над Правец с 80:70 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Гостите поведоха с 9:2 на старта на срещата, но много бързо съперникът им стигна до пълен обрат и на свой ред започна да трупа разлика, като след десет минути игра водеше с 22:13. Столичният тим поддържаше двуцифрен аванс и след паузата, а на почивката се оттегли при 44:31 в своя полза. Правец обаче се доближи се доближи само на 4 точки от своя съперник след паузата, но преди заключителната четвърт преднината на Локомотив 2020 отново бе двуцифрена – 64:54. До края двубоят бе доста равностоен, като баскетболистите на Георги Младенов поддържаха аванса си и спечелиха.

Станислав Славейков завърши с 23 точки и 15 борби за победителите, Милен Дудев вкара 20 точки, Кристиян Ставрев е със 17, 11 добави Иван Павлов (7 асистенции). За Правец Данаил Христов вкара 21 точки, с 16 и 12 борби е Павлин Ганчев, а с 10 точки и 8 борби се отчете Николай Иванов.

Опитният отбор на Спортист не допусна изненада срещу младия Балкан -2 и го победи с 89:67. Тимът от Своге поведе с 10:0 на старта на мача, но последваха силни минути за  „зелените“, които след една част игра бяха напред с 22:21. През втория период обаче Спортист отново пое контрола и на почивката дръпна с 47:36. Балканци отбелязаха едва 7 точки през третата четвърт, след която вече изоставаха с 43:73. В заключителните минути тимът от Ботевград намали част от изоставането си, но когато на практика вече двубоят се доиграваше.

Борис Матраков бе над всички за успеха с 33 точки и 13 борби, Иван Тилев се отчете с 15 точки и 15 борби, Симеон Ценов се отчете с 11 точки и 8 борби. За Балкан -2 Илиян Пищиков реализира 25 точки (5 тройки), Александър Гавалюгов записа 12 точки и 7 борби, Михаил Гавазов е с 10 точки и 8 борби.

В друг мач от региона Фаб Файв се наложи над Шампион 2006 със 72:42. Двубоят започна доста равностойно, а след силни финални минути на частта символичните гости поведоха с 18:14. Константин Паисиев вкара тройка за отбора си малко след старта на втория период, но Шампион така и не се разписа повече до почивката, на която вече изоставаше със 17:36. След паузата играта бе доста равностойна, а преди последната четвърт Фаб Файв водеше с 53:32, като до края спечели още по-убедително.

Камен Атанасов завърши с 20 точки и 9 борби за победителите, по 15 точки отбелязаха Мартин Горунов (17 борби) и Николай Леков, с 12 точки и 14 борби е Павел Теофилов. За съперника най-резултатни с по 15 точки бяха Константин Паисиев (9 борби) и Мартин Тодоров (8 борби).