Монтана 2003 остава с перфектен актив в Първа тройка

(сн: БФБ)
31-03-2021 18:45 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа шести пореден успех в Първа тройка на женското баскетболно първенство, след победа в София срещу Славия със 76:56.

Проблемите в нападение за "белите" продължиха и те в трети пореден мач от шампионата не успяха да вкарат 60. Гергана Брънзова бе в състава на Славия, но не влезе в игра, като не е записвала минути от турнира за Купата на България досега.

След равностойна първата четвърт, в която двата състава си отбелязаха общо 42 точки, Монтана наложи волята си във втората. Там Славия остана с едва 7 реализирани точки, а на почивката разликата бе вече двуцифрена - 37:26.

През второто полувреме Монтана само увеличаваше аванса си, постепенно до 20 точки в заключителния период.

Очаквано Монтана превъзхождаше сериозно в борбата, като овладя почти 20 отскочили топки повече от съперника.

Изабела Рамона бе най-резултатна с 16 точки за успеха, по 10 вкараха Христина Иванова и Александра Петрова. Само игралата по-малко Габриела Ангелова не успя да запише името си сред реализаторите.

Елена Димова отбеляза 13 за Славия, по 10 вкараха Валерия Алексиева и Йоланда Косса, а Вероника Джикова завърши със 7 точки, 8 борби и 7 асистенции.