Доминация под коша и 31 асистенции за Берое срещу Славия

03-04-2021 16:00 | BGbasket.com

Берое Стара Загора нанесе още едно поражение на Славия в Първа тройка при жените, след 101:62 на свой терен.

Старозагорки спечелиха всяка една от частите от двубоя, като още преди почивката имаха много солиден аванс.

В първата четвърт разликата стигна 10, в средата на втората мина и 20, а след 20 минути игра резултатът бе 52:35.

В третия период Берое приключи нещата, като си осигури преднина от над 30 точки. Домакините спечелиха четвъртината с 15 и така решиха сблъсъка преди финалните 10 минути.

Превъзходството на Берое бе най-осезаемо в подкошието, откъдето дойдоха половината точки за тима, но те записаха и 12 тройки, а и 31 асистенции.

След като изиграха два мача в изцяло млад състав, днес за Берое се завърнаха доста от основните състезателки. Пет записаха двуцифрен точков актив, а Карина Константинова се отличи с дабъл-дабъл от 15 точки и 11 асистенции.

Гергана Иванова бе най-резултатна със 17 точки, 16 вкара Теодора Динева, 15 Радостина Христова.

Вероника Джикова завърши с 23 за Славия, Мария Светославова с 8, и Виолета Григорова със 7.