Бавни и яростни и Локомотив Горна Оряховица са финалистите в регион Център

(сн. ББЛ)
23-05-2021 18:22 | BGbasket.com

Бавни и яростни – Локомотив Горна Оряховица е финалът в регион Център на ББЛ А група. Двата тима си осигуриха участие в решителния мач, след като затвориха полуфиналните си серии с 2-0.

Бавни и яростни постигна втора убедителна победа срещу Чардафон, този път с 81:59. Двата тима си размениха по една четвърт, като този от Габрово поведе с двуцифрена разлика през първите минути, но на почивката авансът вече бе на страната на съперника му -  39:32. След сравнително равностойна трета част Бавни и яростни водеше с 9 точки разлика, а в оставащото време направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатни за успеха с по 25 точки бяха Максим Генов и Венцислав Георгиев (12 борби), а близо до трипъл-дабъл остана Цветан Тодоров с 13 точки, 17 борби и 7 асистенции.

За Чардафон Цветомир Минев реализира 18 точки, с 15 и 12 борби е Мартин Миланов.

Другата среща обаче бе далеч по-оспорвана, като Локомотив Горна Оряховица надви Чавдар Троян със 77:73. След многократни размени на водачеството през първото полувреме, на почивката баскетболистите на Лъчезар Диков водеха с 42:39. Серията от обрати продължи и след паузата, като пет минути преди края резултатът отново бе равен. Малко след това обаче Локомотив вкара 9 безответни точки и взе леко предимство, което се оказа и решаващо за крайния изход на срещата.

Радостин Папазов вкара впечатляващите 40 точки за победителите и въпреки осемте си грешки, завърши с най-висок коефициент от отбора си. По 11 точки вкараха Георги Павлов (7 борби) и Пеньо Нацкин (14 борби).

Леонид Бажанов завърши с 25 точки и 7 борби за троянци, Габриел Йонков записа дабъл-дабъл от 24 точки и 11 борби, Камен Пенчев реализира 15 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧАРДАФОН - БАВНИ И ЯРОСТНИ

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА - ЧАВДАР ТРОЯН

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЦЕНТЪР (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЦЕНТЪР (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЦЕНТЪР (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021