Категорична победа за Дунав на старта на Купа БФБ при момчетата U16

(сн: BGbasket.com)
11-06-2021 14:46 | Мария Маринова

Дунав Русе е първият отбор, който се класира за полуфиналите в турнира за Купа БФБ при момчетата U16. На старта на надпреварата в „Арена Ботевград“ днес тимът се наложи убедително над ЦСКА със 108:53, след като доминираше в почти всички фази на играта и си осигури солиден аванс още през първото полувреме.

В следващата фаза баскетболистите на Руслан Русев ще се изправят срещу победителя от двойката БУБА - Чавдар Троян, които играят по-късно днес.

Русенци взеха инициативата още от самото начало и само за няколко минути поведоха с двуцифрена преднина, а след първата четвърт бяха напред с 25:10. Мерникът на армейците продължи да изневерява, а в комбинация с повечето грешки, които правеха и по-стабилната игра на съперника в подкошието, на почивката те изоставаха с 21:49.

След паузата играта бе доста по-равностойна, но Дунав поддържаше разлика от около 30 точки, а преди последната част бе напред със 73:45. ЦСКА вкара първия кош в заключителния период, но след това опонентът му отбеляза 13 безответни точки, като до края нямаше проблем да спечели още по-убедително.

Стоян Ганев бе над всички за победителите с 31 точки. Асен Нейков се отчете с 12 точки и 10 борби, по 11 точки отбелязаха Християн Николов и Теодор Трифонов (7 точки и 7 борби).

За „червените“ Радослав Райков реализира 16 точки, с 13 и 7 борби е Константин Маргаритов.