Невероятна тройка на Ембийд прати Филаделфия на победа от полуфинал, Чикаго изненада Милуоки

21-04-2022 11:05 | BGbasket.com

Филаделфия вече е само на една победа от полуфиналите в Източната конференция, след трети успех над Торонто, този път като гост, със 104:101 след продължение.

При още една победа на 23 април, Сиксърс ще чака своя опонент за следващия етап измежду Маями и Атланта.

Пореден супер мач направи Джоел Ембийд с 33 точки и 13 борби, включително победната тройка в мача, за Торонто О Джи Ануноби вкара 26.

Редовното време завърши при 95:95, след като Филаделфия навакса 10 точки изоставане през второто полувреме.

Успехът изкачи и наставника на Филаделфия Док Ривърс на четвърто място по брой плейофни победи в историята на НБА. Той вече има 101-а и задмина Лари Браун. Фил Джексън е лидер в категорията с 229.

Чикаго изненада Милуоки в залата на шампионите и победи със 114:110, за да изравни серията.

Янис Адетокумбо вкара 33 с 18 борби и 9 асистенции. За победата ДеМар ДеРоузан вкара 41, а Никола Вучевич - 24 с 13 борби.

Бостън взе и второто си домакинство на Бруклин, със 114:107, и вече води с 2-0 в серията.

Джейлън Браун вкара 22, Джейсън Тейтъм - 19 с 10 асистенции. Кевин Дюрант отбеляза 27 за Бруклин, а серията се мести в Ню Йорк в неделя.