Ънстопабъл прати серията със Светкавица в решителен трети мач

(сн. ББЛ)
02-05-2022 19:22 | BGbasket.com

Ънстопабъл записа историческа първа победа в плейофите на ББЛ А група. На свой терен в зала „Добротица“ тимът се наложи над Светкавица със 74:65 в мач от четвъртфиналите в регион Изток.

С това серията бе изравнена на 1-1 победи, като ще бъде решена в решителен трети мач, чиято дата предстои да бъде обявена.

Победителят от сблъсъка ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Шумен -2, докато другият полуфинал вече е ясен: ИУШоутайм.

Домакините взеха инициативата още в началните минути. Постепенно те започнаха да трупат разлика и след първата четвърт дръпнаха с 23:11. Вторият период бе доста по-равностоен. Играта продължи кош за кош, а на почивката Ънстопабъл бе напред с 41:28. Тимът вкара седем тройки само за първото полувреме срещу едва една за съперника, откъдето дойде и разликата.

Темпото се запази и след паузата. Отборът от Добрич поддържаше двуцифрен аванс и преди последната част водеше с 58:44. Светкавица не се отказа и се вдигна на силен финален щурм, сваляйки разликата до 5 точки, но така и не успя да направи пълен обрат.

Иван Иванов завърши с дабъл-дабъл за победителите от 14 точки и впечатляващите 20 борби. Кирил Кънев също е с 14 точки, Станислав Митев има 11, а с 10 и 10 асистенции е Петър Демирев.

За Светкавица по 17 точки реализираха Димитър Янчев и Сашо Георгиев.