Юношите отстъпиха пред Румъния в контролна среща

(сн. БФБ)
09-07-2022 22:19 | БФБ

Националният отбор на България за юноши до 18-годишна възраст загуби първата си контрола като гост на Румъния. Тимът, воден от треньорите Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков, отстъпи пред състава на домакините с 66:74.

Българите започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 8 точки. До края на полувремето румънците наваксаха и намалиха до 2 точки изоставането си. Подемът в редиците на съперника продължи и през второто полувреме, като до края на мача румънците поддържаха темпото и заслужиха успеха.

Домакините спечелиха повече борби и вкараха повече точки от бърза атака. Българският щаб даде възможност за изява на всички свои играчи освен Владимир Маринов и Кристиян Челенков. Така от пейката на България дойдоха цели 39 точки.

Утре (10 юли) двата тима ще се изправят един срещу друг в още една контролна среща.

Тагове: България U18