Черноморец отказа Черно море Тича във Варна

12-11-2022 20:36 | BGbasket.com

Черноморец записа трети успех след гостуването си във Варна в Националната баскетболна лига. Тимът победи Черно море Тича с 96:84 в зала "Христо Борисов".

До момента отборът от Бургас е с 3 победи и 3 загуби, което ги поставя на трето място във временното класиране. Черно море претърпя второ поражение, оставяйки го на четвърта позиция.

Черноморец започна убедително мача и поведе в резултата с 4:0. Добра игра в защита позволи на варненци да отбележат първите си в мача след две минути игрово време. Бърза тройка на Михаил Молдов и кош на Тач Ънру приближиха доманиките до противника си, но два последователни коша на Макол Мойен върнаха преднината на 6 точки за Черноморец. Серията на бургаския тим продължи, а преднината им стана двуцифрена. Прекъсване, взето от наставника на варненци Кирил Болшаков, не успя да прекъсне устрема на гостите и до края на периода те имаха преднина от 13 точки за 26:13.

В началото на втората четвърт баскетболистите на Васил Евтимов успяха да си осигурят аванс от 20 точки, но Черно море не се отказа и свали малко пасива си. Две последователни грешки от страна на „моряците" позволиха на съперника им да увеличи разликата на 22 точки. Усилията на варненци да стопят аванса продължиха, но Черноморец не спя с наказателната акция в нападение и излезе на почивката с 57:33.

След почивката Черноморец се опитаха да увеличат преднината си още повече. Тимът от Варна обаче се събра и намери ритъма си на игра. Силни минути позволволиха на „моряците" да стопят част от изоставането си за 49:65, но две точни попадения на Николай Титков и Кинг Ревълушън върнаха разликата на 20 точки. Опитите на Черно море Тича за обрат продължиха в края на третия период, но разликата се запази двуцифрена.

Заключителната четвърт започна при 78:57, а двата тима си размениха по един кош още в първите минути. Точни попадения на Иван Спиров и Тач Ънру стопиха разликата на 19 точки, а кошът на Ейврил Уба доближи още повече тима му до противника. Устремът на Черно море за момент бе стопиран, но точно попадение на Михаил Молдов и бърза атака на Ейврил Уба върнаха надеждите на домакините. Отборът от Варна намери сили и свали преднината на 8 точки при 84:92 едва минута и половина преди края на срещата. Черноморец успя да запази спокойствие последните секунди и затвори мача без да дава шанс на домакините за обрат.

За успеха Георги Боянов завърши с 19 точки, 5 борби и 4 откраднати, дабъл - дабъл записа Мунис Туту със 17 точки и 10 асистенции, като добави 6 борби и 4 откраднати топки. Близо до дабъл-дабъл бе и Макол Мойен със 17 точки и 9 борби, Николай Титков добави 13 точки и 4 откраднати, с 12 е Кинг Ревълушън.

Михаил Молдов бе най-резултатен в двубоя и завърши с 20 точки и 3 асистенции. По 13 отбелязаха Ейврил Уба (6 борби), Мартин Йорданов (5 борби) и Иван Спиров, 12 добави Тач Ънру.