Политехника с победа в Сандански

(сн. ББЛ)
25-03-2023 19:06 | BGbasket.com

Политехника записа убедителна победа като гост на Спартак Сандански с 93:70 в отложен мач от регион Запад на ББЛ А група.

Отборът от София взе инициативата още в началните минути и на два пъти повеждаше с двуцифрена разлика през първото полувреме, а след края му бе напред с 39:28.

Ключова се оказа силната трета четвърт за тях, в която те отбелязаха 35 точки срещу едва 9 за съперника си и се откъснаха със 74:37. Младият тим на Янко Янчев все пак спечели последната част, при това убедително, но без това с нещо да може да промени крайния изход.

Радослав Колев бе най-резултатен за победителите с 16 точки, по 15 имат Йордан Георгиев и Мартин Петров (8 борби). Стефан Георгиев е с 14 и 8 борби, Омар Ел-Аюби има 11 точки и 11 борби, а Орлин Атанасов се отчете с 10 точки и 12 борби.

За Спартак Иван Димитров е със 17 точки и 7 борби. Владимир Маринов има 12 точки, 10 добави Христо Тодоров.