Локомотив Пловдив спечели последния си мач от редовния сезон на Юг

(сн. ББЛ)
05-04-2023 21:59 | BGbasket.com

Локомотив Пловдив записа победа в последния си мач от редовния сезон в регион Юг на ББЛ А група. В зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик тимът надви 3.6.9 Баскетболен клуб със 78:66.

Двубоят започна с много висока резултатност, като след десет минути игра 3.6.9 бе напред с 28:25, въпреки че в началните минути изоставаше и с двуцифрена разлика.

През следващите две части мачът продължи много равностойно, без никой да поведе с повече от 5 и последната четвърт започна при 55:50 в полза на символичните домакини.

Още в началото на заключителния период обаче Локомотив стигна до пълен обрат и след много силна последна част спечели мача.

Калоян Панчев бе над всички за победителите с 24 точки и 15 борби. Богомил Дичев реализира 18 точки, с 14 и 8 асистенции е Михаил Андреев, 11 има Аврам Андреев.

За съперника Робърт Радев наниза 25 точки, 19 добави Асен Попов.