Берое срази Левски за четвърти път през сезона

(сн. BGbasket.com)
14-04-2023 20:55 | BGbasket.com

Берое записа 13-ата си победа в Националната баскетболна лига. Като гост тимът надделя над Левски с 88:79 в мач от 30-ия кръг. С този успех баскетболистите на Бойко Миленков поне временно изпреварват столичния тим, за да се изкачат до шестата позиция в класирането с баланс 13-15, докато Левски се нарежда плътно след него с 13 победи и 14 поражения. Победата бе четвърта за тях срещу този съперник във всички турнири.

Берое започна по-уверено срещата и още в първите две минути успя да наниже две тройки в коша на противника. Лъчезар Димитров върна едната, но веднага след това Даръус Хол бе оставен почти сам в подкошието. Високият процент от далечно разстояние за Берое се запази и след точно попадение на Александър Андреевич, а Даръус Хол успя да запише три точки на сметката си, с които разликата стана двуцифрена за първи път в срещата – 14:3. Левски успя да свали част от изоставането си на Джон Флорвиъс и Сергий Павлов, а тройка в последната секунда на Николай Михайлов доближи баскетболистите на Димитър Ангелов до 15:21 в края на първия период.

Още в първата минута на втората четвърт Левски натрупа пет отборни нарушения, а добри включвания на Николай Михайлов, който отбеляза 8 точки, скъси изоставането на тима си – 23:25. Последваха две грешки от страна на домакините след таймаут на Бойко Миленков, които върна преднината на 7 точки и накара Димитър Ангелов да вземе едноминутно прекъсване. Разликата продължи да варира до почивката, но Берое успя да я задържи двуцифрена в своя полза при 45:32.

След подновяването на играта отборът от Стара Загора да стигне до 15 точки преднина след добри изяви на Мартин Стефанов. Две точни стрелби от наказателната линия и последвала тройка от Алън Арнет позволиха на Левски да се върнат до 10 точки изоставане. Баскетболистите на Бойко Миленков съумяха отново да се откъснат повече напред в резултата, но Левски за пореден път стопи до 45:55. Баскетболистите на Димитър Ангелов допуснаха няколко поредни лесни грешки в нападение, което позволи на Берое да запази преднината си в края на третия период при 66:53.

Опитите на Левски да стопи изоставането си не спряха и през заключителната четвърт, когато едва в последните три минути от двубоя направиха серия от 9:3, която обаче съвсем не бе достатъчна да се стигне до равенство. Така Берое успя да издържи на натиска от противника и да се поздрави с успеха.

За успеха най-резултатен бе Келси Барлоу с 19 точки. Данджел Пюрифой добави 16, с дабъл-дабъл завърши Даръус Хол – 14 точки и 11 борби, с 12 е Мартин Стефанов.

Над всички в срещата бе Николай Михайлов за Левски  22 точки и 6 борби, с 15 завърши Джон Флорвиъс, Сергий Павлов финишира с дабъл-дабъл – 11 точки и 13 борби.