Победа за ЦСКА -2 на старта на плейофите в регион Запад

(сн. ББЛ)
18-04-2023 23:38 | BGbasket.com

ЦСКА -2 започна с убедителна победа участието си в плейофите в регион Запад на ББЛ А група. На старта на четвъртфиналите тимът надви Политехника със 104:89, след като водеше през цялото време на мача в столичната зала „Триадица“.

Загубилият тим обаче бе без един от лидерите си – играещия треньор Ивайло Константинов, който е контузен.В игра не се появи и Орлин Атанасов.

Играе се до две победи, като следващият мач е 24 април.

Двубоят започна с много висока резултатност. „Червените“ обаче имаха леко предимство през цялата първа четвърт, възползвайки се от повечето грешки на съперника, и след десет минути игра бяха напред с 28:20. Политехника продължи да бърка често и през втория период. Армейците доминираха и в подкошието, в резултат на което авансът им продължи да расте, а на почивката те се оттеглиха при 57:43 в своя полза.

Баскетболистите на Христо Ценов дръпнаха с 23 точки след паузата и въпреки че опонентът им отвърна със серия от 9:0, преди заключителната четвърт преднината им отново бе комфортна – 83:63. Темпото се запази и в оставащото време, като ЦСКА -2 поддържаше двуцифрена разлика и спечели без проблеми.

Мартин Русев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. По 18 реализираха Димитър Генов и Александър Александров (7 борби), Владимир Нанкински вкара 15 точки, а Виктор Гергов е с 11 точки, 8 борби и 8 асистенции.

Над всички за съперника бе Мартин Петров с 28 точки (5 тройки). Омар Ел-Аюби завърши с 21 точки и 8 борби, Стефан Георгиев добави 16 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЦСКА -2 - ПОЛИТЕХНИКА

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2022/2023