Юношите U18 с победа в първата контрола

(сн. БФБ)
28-06-2023 20:11 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 стартира с победа серията от контроли преди Европейското първенство в Дивизия B. Тимът на Асен Николов надви Великобритания с 64:58 в среща, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“.

Домакините стартираха мача с 9 безответни точки, а след първата част водеха с 19:12. До средата на втория период обаче те така и не успяха да се разпишат, но макар Великобритания да скъси дистанцията само на точка, на почивката те пак бяха напред, този път при 29:23.

Авансът им скочи до 17 след паузата, а заключителната четвърт започна при 51:39 в тяхна полза. Гостите не се отказаха и отново заличиха част от пасива си, без обаче да се стигне до пълен обрат.

Контролата бе първа от три поредни между България и Великобритания, като следващата е още утре, отново в Ботевград.

Тагове: България U18