Балкан отстъпи в Португалия в мач без значение за шампиона

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

22-11-2023 23:45 | BGbasket.com

Българският шампион Балкан приключи първата фаза на ФИБА Къп след 72:90 при гостуването си на Спортинг в Лисабон в мач, който нямаше значение за "зелените".

Балкан вече си бе осигурил класиране, при това като водач на група А, за втората фаза на турнира.

Спортинг от своя страна все още таеше надежда да е сред най-добрите втори, затова се хвърли здраво за победата и я постигна.

Още първото полувреме показа накъде отиват нещата, като домакините стартираха мача с 12-0. Оттам те поддържаха аванса си, а във втория период след нова силна серия го увеличиха до 21 точки.

При тази разлика дойде и почивката, а отзвук от Балкан имаше едва в края на третата част. Тогава серия от 8-0 малко съкрати дистанцията, но

Спортинг отново натисна в търсене на голям резултат и стигна до най-голямата си преднина от 22 точки в последната четвърт.

Повече минути получиха и младоците в тима на Петър Златанович Георги Герганов и Стефан Михайлов, като и двамата успяха да се запишат в

реализаторите.

Димитър Димитров вкара 20 за Балкан, а Карл Липс добави 13 с 5 борби.

Маркъс Ловет с 26 бе най-резултатен в мача.

Топ 16 започва на 6 декември, като отново ще се играе на разменено гостуване във формат всеки срещу всеки.