Рилски спортист мина без проблеми и през Локомотив

(сн. BGbasket.com)
29-11-2023 17:32 | BGbasket.com

Рилски спортист записа пета победа на сметката си в женската А група. Баскетболистките на Маргарита Маринкова убедително надиграха Локомотив София със 77:39 в двубой от седмия кръг в първенството.

Така самоковки разполагат с баланс 5-2, а тимът на Лилия Георгиева е с четири победи и три загуби. На 2 декември (събота) Рилски спортист ще гостува на Академик Пловдив, докато софийския отбор ще приеме Монтана 2003 в същия ден.

Състезателките на Маргарита Маринкова успяха да започнат по-силно срещата и след 10 минути игра разполагаха с преднина от 8 точки. Във втория период домакините продължиха да поддържат инициативата в свои ръце и стигнаха бързо до двуцифрена преднина, като на почивката се прибраха в съблекалнята със солиден аванс при 49:29.

След подновяването на играта Локомотив София съвсем не успя да влезе с нови сили на терена, като дори не успя да отбележи кош в третия период, докато противникът им успя да вкара 12 точки. Така в последната четвърт интригата съвсем се беше изгубила, а Рилски спортист единствено оформи крайния резултат от двубоя.

Виолета Григорова стана най-резултатна за успеха на домакините с 15 точки и добави към тях 5 откраднати топки. Деница Манолова финишира с 12 и 6 борби.

За Локомотив Гергана Цекова бе най-добра със своите 10 точки и 5 борби.