Късна драма остави Шампион 2006 непобеден във Втората четворка

(сн. БК Шампион 2006)
16-02-2024 18:23 | BGbasket.com

Шампион 2006 остава непобеден във Втората четворка на женската А група. В столичната зала „Триадица“ тимът направи драматичен обрат срещу Шоутайм, побеждавайки го със 70:64.

Домакините изоставаха с 15 точки в хода на срещата, допуснаха 35 грешки, но силен финален щурм им донесе успеха.

След този двубой те са с баланс 3-0, докато днешният им опонент е с 1-2.

Гостите взеха инициативата още в началните минути и след като в средата на първата част вече имаха двуцифрена преднина, в края й се оттеглиха при 22:14 в своя полза. Разликата скочи на 15 през втория период, а на почивката Шоутайм водеше с 38:27.

След паузата настъпи подем в играта на столичния тим, който скъси дистанцията само на 3, но преди заключителната четвърт предимството на съперника отново бе двуцифрено – 56:44. Баскетболистките на Ирена Колева не се отказаха и този път. Четири минути и половина преди края те отново изоставаха с 12, но направиха серия от 18:0 в оставащото време, възползвайки се от зачестилите грешки на опонента си, и измъкнаха успеха.

Анджела Стамболян бе най-резултатна за победителите с 20 точки, като овладя и 9 борби, но направи 7 грешки. Елена Драгоева има 14 точки, 9 борби и 6 асистенции, но с 9 грешки. Габриела Коцева записа 11 точки и 9 борби, с 6 грешки.

За Шоутайм Виктория Георгиева записа 14 точки с 8 грешки, а по 11 точки реализираха Анхела Йошовска (6 борби, 4 откраднати топки) и Габриела Ангелова (4 борби, 5 откраднати топки, 6 грешки).