ЦСКА спря лошата си серия в Стара Загора

16-02-2024 20:44 | BGbasket.com

Отборът на ЦСКА спря лошата си серия от шест поредни загуби в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът на Росен Барчовски удържа натиска на Берое след 98:92 в двубой от 22-ия кръг на първенството.

След тази победа "армейците" разполагат с баланс 13-9, докато съставът на Андреа Марушич има на сметката си 8 победи и 14 загуби.

ЦСКА започна по-силно срещата, за да се установи на лидерската позиция, а постепенно стигна и до двуцифрена преднина след кош на Васил Бачев – 20:10. Тимът на Росен Барчовски запази разликата и до края на периода, като успя да отбележи 30 точки за десет минути срещу 20 за домакините.

Независимо от доброто начало на „армейците“, Берое намери правилния ритъм за игра и стигна до серия от 16:3 след три поредни тройки на Николай Титков, два коша на Антун Маричевич и още една тройка на Николай Стоянов за първо равенство в мача при 40:40. ЦСКА се съвзе и излезе напред с 8 точки, но в последните 2:08 минути от периода домакините успяха да скъсят изоставането си до 49:52 на почивката.

След подновяването на играта ЦСКА започна периода със серия от 11:2, водена от Венцислав Петков, Васил Бачев и Георги Боянов за нова двуцифрена разлика от 12 точки. Домакините не оставиха нещата така и до края на периода успяха да смъкнат изоставането си само до 2 след два успешни наказателни удара на Даръл Дейвис.

Драмата продължи и през последната четвърт, но баскетболистите на Росен Барчовски успяха да се измъкнат напред с 11 точки аванс при 93:82 след 8 минути игра. Бърза серия от 9:2 от страна да домакините върна надеждите на тима за късен обрат и само 4 точки разлика, но ЦСКА удържа противника си до самия край на мача.

Георги Боянов се отчете с 25 точки и 9 борби за успеха на ЦСКА. Александър Радукич добави 22, 10 борби и 6 асистенции. Васил Бачев (5 асистенции) и Венцислав Петков (6 борби и 9 асистенции) се отчетоха с по 19 точки.

Антун Маричевич бе най-добър за Берое и оформи дабъл-дабъл – 25 точки и 10 борби. Даръл Дейвис завърши с 24, 5 борби и 5 асистенции, Николай Титков вкара 20 и добави 5 борби и 6 асистенции, а Николай Николов остана с 18 и 5 борби.