21 тройки не спасиха Берое срещу Ямбол

06-04-2024 20:58 | BGbasket.com

Отборът на Ямбол записа 12-ата си победа в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът се справи с Берое след 104:91 като гост в интересен двубой, изигран в зала "Общинска".

С успеха ямболии остават на седма позиция с баланс 12-16, докато съставът от Стара Загора е последен с 8-20. За баскетболистите на Дарин Иванов предстои домакинство на Левски, а за Ямбол - гостуване на Миньор 2015 в Перник.

В двубоя Берое успя да наниже 21 тройки срещу 11 за противника си, като автор на 6 от бях бе Николай Титков, а на 9 - играещият треньор Дарин Иванов.

Това е и първият двубой, в който за състава на Тони Дечев не играят Питър Кис, Кевин Хънт и Маркедрик Бел. Единственият чужденец в мача на терена пък бе от тима на Берое - Седариан Рейнс, а Николай Николов пропусна срещата.

Оспорван се оказа целият двубой, като началото бе по-добро за състава от Стара Загора, който с помощта на точната стрелба от далечно разстояние на Калоян Колчев излезе напред с 30:26 след десет минути игра. Гостите бързо догониха противника си, за да поведат през втората десетка, но отново Колчев наниза тройка със сирената за 56:55 на почивката в полза на "зелените".

Тройките продължаваха да се сипят за състава на Берое и след подновяването на играта, но в края на периода след серия от 9 безответни точки, водена от Александър МатушевНиколай Михайлов и Иван Лилов, Ямбол си осигури крехка преднина при 81:78. Съставът на Тони Дечев набра инерция, с която изигра добра последна четвърт, за да стигне и до победата в срещата.

Най-резултатен за успеха с дабъл-дабъл бе капитанът на Ямбол Павел Мариновкойто завърши с 30 точки и 12 борби. Александър Матушев финишира с 22, а двойни показатели записаха още Иван Лилов (19 точки и 12 асистенции) и Николай Михайлов (17 точки и 10 борби), като първият овлади и 7 борби, а вторият добави 7 асистенции.

За състава на Берое най-дабър бе Дарин Иванов с 29 точки, на косъм от дабъл-дабъл остана Николай Титков - 25 точки и 9 асистенции, с 19 финишира Калоян Колчев, а Седариан Рейнс завърши с двойни показатели - 10 точки и 18 борби.

Тагове: НБЛ - мъже, Берое, Ямбол