Чавдар Костов: Пожелавам си да играем с Черноморец и в плейофите

(сн. НБЛ, архив)
07-04-2024 15:15 | Max Sport 2

Капитанът на Рилски спортист Чавдар Костов сподели мнението си след драматичната загуба на тима му от Черноморец в дербито за първото място в редовния сезон:

„Мисля, че доста голяма част от мача го контролирахме, бяхме лидери през цялото време. Последните няколко минути не ги изиграхме както трябва. Загубихме концентрация. Накрая доста тежък шут и влезе. Както в предните два мача успяхме да ги победим с кош в последната секунда, този път те успяха, така че поздравявам ги, изиграха доста добър мач въпреки двама липсващи играчи. Със сигурност срещу тях правим доста интересни мачове. Малко са ни неудобни, има доста време до края на сезона. Трябва да се нагласим, най-вероятно ще играем с тях и в плейофите.

Домакинското предимство е доста важно, но победите не са с много голяма разлика. Мачовете са доста завързани и се решават в 1-2 ситуации. Не можем да правим драми от тази загуба. Продължаваме напред и се готвим, имаме месец и половина до края на сезона. Трябва да влезем максимално мобилизирани и физически свежи и подготвени в плейофите, за да можем да покажем едно добро ниво.

Както виждате, последните четири мача между тези два отбора, се решават в последната секунда. Пожелавам си да играем с тях в плейофите отново, да се получат хубави мачове и за играчите, и за зрителите."

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Чавдар Костов