Рилски спортист удари пръв в серията за бронза

(сн. BGbasket.com)
18-04-2024 17:10 | BGbasket.com

Рилски спортист постави ударно начало в битката за бронза в женската А група. Момичетата на Маргарита Маринкова не оставиха шансове на Локомотив София след 79:55 в първия мач за третото място. В зала „Триадица“ самоковският тим наклони везните в своя полза още през първото полувреме и до края на двубоя спечелиха лесно.

Така действащият носител на Купата на България поведе с 1-0 успеха  в серията срещу състезателките, водени от Лилия Георгиева. Вторият мач ще бъде изигран утре (петък) в Самоков, а Рилски се нуждае от още една победа, за да се пребори за отличието.

Деница Манолова се превърна в основен фактор на старта и гостите не се забавиха с това да овладеят инициативата. Въпреки че домакините се закачиха за момент, самоковският тим отново си осигури стабилен аванс от 11 точки след 10 минути игра.

Епизодичните прояви на Радина Илиева и Драгана Николич направиха така, че „скиорките“ да не оставят съмнение в своето превъзходство и през втората част. До края на полувремето домакините не намериха изход от тежката ситуация и Рилецо се изстреля при 39:21.

През второто полувреме гостите отново не срещнаха проблеми да доминират и окончателно убиха интригата.

Вероника Джикова (7 борби и 5 асистенции) и Деница Манолова (7 овладени под двата ринга топки) нанизаха по 15 точки за Рилски. Радина Илиева има 12 и 5 откраднати топки, Гергана Никова вкара 10 точки.

Елеонора Петкова бе над всички за Локомотив с 19 точки. Магдалена Георгиева добави 12 и 5 борби.