U19: БУБА и Дунав ще играят за петото място, Живков отново мина кота 40

(сн. BGbasket.com)
27-04-2024 16:33 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол и Дунав Русе 2016 ще играят за петото място на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19. Това стана, след като двата тима спечелиха днешните си срещи в залата на ЦСКА в София.

В първия мач за деня БУБА се наложи над Тунджа Ямбол със 78:64. Столичният тим водеше в голяма част от двубоя , но едва в края на третата и началото на последната четвърт разликата стана двуцифрена. Победителите загубиха борбата, но вкараха повече точки в подкошието, а освен това съперникът им допусна и много грешки – 27.

Мартин Георгиев бе най-резултатен за успеха с 19 точки. По 14 имат Георги Йорданов (7 борби) и Стоян Лесов, с 10 и 8 борби е Калоян Мавров.

За ямболии Стефан Касабов записа 14 точки и 8 борби, по 10 точки добавиха Никола Нанков и Никола Енчев.

Дунав Русе 2016 спечели другия мач срещу Делфин с 96:62, след като за втори пореден ден юношата на победителите Иван Живков мина кота 40, записвайки този път 42 точки (7 тройки), плюс 7 борби и 7 асистенции.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, с куп размени на водачеството, като на почивката резултатът бе равен – 37:37. Решаваща се оказа силната трета четвърт за русенци. В нея те вкараха повече точки, отколкото през първите две части общо и след края й се откъснаха със 75:46, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Дабъл-дабъл за Дунав направи Стоян Ганев – 17 точки и 16 борби, Емил Найденов вкара 12.

За бургаския тим 10 точки отбеляза Галин Чолаков.