Силен Павлин Иванов, но грешен ход за Сибиу

(сн. BC CSU Sibiu/Facebook)
30-04-2024 11:00 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу не успяха да си осигурят място напред в битката на разочарованите в елита на Румъния от първия път. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Атлетик Констанца с 83:89 във втория мач от разпределение за местата от пето до осмо място.

Това се оказа достатъчно за баскетболистите на Томас Ринкевичус дадопусна серията да бъде изравнена до 1:1 победи. Третата решаваща среща ще бъде на 3 май (петък), а в ролята на домакини ще влязат Иванов и компания.

Домакините държаха лидерството в своите ръце през цялата първа част, спечелена с крехък аванс само от точка. Втората част се оказа още по-оспорвана, а отборът от Констанца успя да поведе на голямата почивка с 43:40.

Сценарият се повтори и при подновяването на играта, за да може Атлетик да се откъсне с 6 точки след 30 минути игра. Гостите не се отказаха от мисълта за обрата във финалната десетка, но в крайна сметка не намериха пътя към него.

Иванов бе селектиран в стартовата петица и се отличи с още едно силно представяне. Българският национал отново не изненада и постави името си сред реализаторите за „орлите“. Гардът се напусна паркета с 14 точки, 1 борба, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 30 игрови минути. При стрелбата си той бе 2/4 от средна дистанция, 3/4 отвъд дъгата и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Маркъс Ловинг завърши с 20 точки, 7 борби и 5 отнети топки за тима от Сибиу. Рареш Ута регистрира 14 и 9 борби, Аурелиан Гаврилоая наниза 11 точки.

Джордан Дъфи даде тон на победителите с 20 точки и 10 борби.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу