Шампион 2006 отново взе бронза на Купа БФБ при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
30-04-2024 17:32 | BGbasket.com

Шампион 2006 спечели бронзовите медали на Купа БФБ при девойките U19 за втора поредна година. В мача за третото място в зала „Триадица“ в София тимът се наложа над Черно море Одесос със 76:49, главно след по-силна първа част, а двубоят започна с около 25 минути закъснение заради липса на доктор.

В спор за трофея един срещу друг ще се изправят Берое Стара Загора и Рилски спортист, отново в повторение на миналогодишния финал.

Столичният тим започна с добра успеваемост под коша още в началните минути и рано се откъсна в резултата. От друга страна варненки допуснаха 13 грешки само през първата четвърт й след края й домакините водеха с 28:9. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката разликата от 19 точки в полза на Шампион 2006 се запази, този път при 47:26.

Резултатността рязко спадна след паузата, но отборът на Ирена Колева поддържаше аванс от 15-20 точки и преди заключителната четвърт се оттегли при 54:34 в своя полза, а до края успя да спечели още по-убедително.

Шампион загуби борбата, но показа много по-точен мерник от близка и средна дистанция, а освен това отбеляза 10 тройки срещу нито една за гостите, водени от Кирил Болшаков, които допуснаха и 35 грешки в мача.

Габриела Коцева бе най-резултатна за победителите с 15 точки. Анджела Стамболян има 13, с 8 борби, 6 асистенции, 6 откраднати топки и 6 грешки. Елена Драгоева добави 12 точки.

За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 точки и 9 борби, но и 7 грешки. Николета Стойнова направи дабъл-дабъл от 16 точки и 17 борби.