Рилски спортист отнесе Шумен за място в полуфиналите

01-05-2024 19:47 | BGbasket.com

Рилски спортист записа втора убедителна победа в четвъртфиналите и продължава напред към следващата фаза на плейофите в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът от Самоков затвори серията с Шумен още във втория двубой, след като надигра противника си с 96:67 като гост в "Арена Шумен".

"Рилецо" записа повече точки в полето отколко баскетболистите на Янко Янко - 44 срещу 24, като самоковци направиха и повече бързи атаки - 27 срещу 14.

Баскетболистите на Любомир Киров започнаха силно мача, като още след 5 минути игра вече разполагаха с двуцифрена преднина след две поредни тройки на Алекс Симеонов и Чавдар Костов - 15:3. Гостите лимитираха Шумен едва до 8 точки през първия период, успявайки да увеличат пренината си до 17 точки след десет минути игра. Независимо от напълно равностойната втора четвърт съставът на Янко Янков все още изоставаше на почивката при 35:52.

След подновяването на играта тимът от Шумен отново загуби ритъма си на игра, с което позволи на противника си отново да спечели периода с разлика, увеличавайте аванса си до 32 точки. Домакините успяха да спечелят последния период с 19:16, но това не им достигна да вкарат серията в трети мач.

В последните десет минути Шумен записа и първите 3 точки на състезател, влезнал в игра от скамейката, докато за Рилски спортист 59 точки бяха отбелязани само от резервите и всеки един баскетболист съумя да се разпише с кош.

Най-резултатени за успеха бяха Алън Арнет и Христо Бъчков, отбелязвайки по 12 точки. С 11 завърши Васил Попов, а 10 вкара Мирослав Васов.

За Шумен 25 точки записа Дейвид Ролинс, с дабъл-дабъл от 13 точки и 15 борби завърши Джъстин Кохайда, а 11 добави Баръш Мустафа.