Мощта на Олимпиакос обезоръжи Барселона (видео)

(сн. euroleaguebasketball.net)
02-05-2024 23:20 | BGbasket.com

Олимпиакос показа, че не се е отказал от своята мечта заучастие на Финалната четворка в Евролигата. Селекцията на Йоргос Барцокас изнесе открит урок на Барселона след 92:58 в четвъртата четвъртфинална среща, изиграна в Двореца на мира и дружбата. Актуалните вицешампиони в турнира на богатите срещнаха проблеми само във встъпителната четвърт, но след това разкриха своята офанзивна мощ и тотално обезличиха състава, воден от Роджър Гримау.

Това се оказа достатъчно за гърците да изравнят силите срещу испанците в серията за 2:2 победи. Петият решителен мач ще се състои на 8 май (сряда), когато всичко ще се реши на испанска земя.

Откриващите минути не предвещаваха подобен изход, тъй като двата отбора си спретнаха гонитба. Мустафа Фал открадна шоуто за домакините, докато за гостите място под светлините на прожекторите намериха Ян Весели и Николас Лапровитола. Ситуацията рядко се променяше до края на встъпителния период, в която испанците намериха начин да изкопчат крехка преднина от 2 точки.

Картината на паркета придоби съвсем различен вид в началото на следващата десетка и гърците намериха пътя към двуцифрената разлика, изкована главно от Филип Петруешев, Никола Милутинов и Шакил МакКисик. Джабари Паркър се опита да спаси кожата на каталунците, но лекцията на МакКисик бе достатъчна за „червено-белите“ да се оттеглят в съблекалнята при 53:37.

През второто полувреме тимът от Пирея продължи да се забавлява със защитата на „балугранас“ и оттам връщане нямаше.

Шакил МакКисик поведе колоната на реализаторите за актуалните вицешампиони със своите 21 точки, допълнени и 6 борби. Мустафа Фал се отчете с 12 и 5 овладени под двата ринга топки, Найджъл Уилямс-Гос и Айзея Кейнън се разписаха с по 12 точки. Филип Петрушев завърши с 10 и 5 овладени под двата коша топки.

Джабари Паркър отсрами испанците с 10 точки.

Тагове: Олимпиакос, Барселона, Евролига