Блестящ Алипиев запали искрата за Латина

(сн. Giulio Tiberi)
05-05-2024 21:34 | BGbasket.com

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина поставиха успешно начало на борбата за оцеляване в италианската Серия А2. Двамата българи и техните съотборници триумфираха при визитата си на Ченто с 88:80 в мач от първия кръг в плейаута.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 8 победи и 25 загуби, като се намират на шестото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия. На 8 май (сряда) двамата българи и техните съотборници ще приемат Киузи.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Latina Basket (@latinabasket)

Първото полувреме премина при поделено надмощие и на голямата почивка домакините фиксираха 42:40 в своя полза. След паузата гостите намериха сили да се настанят на шофьорското място и до финалната сирена да удържат победата.

Алипиев бе поставен в стартовата петица и нямаше спиране за „нерадзурите“. Българският национал разгърна своите възможности в офанзивен план и тласна тима от Латина към ценния триумф, като поведе листата на реализаторите и се отличи с дабъл-дабъл. Крилото се прибра в съблекалнята с 32 точки, 12 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 32 игрови минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 6/12 от средна дистанция, 5/7 отвъд дъгата и 5/6 от линията за изпълнение на наказателно удари.

Младенов влезе от пейката и остана в игра 10 минути. За това време крилото допринесе за победата с 2 точки и 2 борби. При стрелбата си той бе 1/2 от близко разстояние и 0/2 от тройката.

Габриеле Ромеро реализира 19 точки от техните съотборници.

Тагове: Иван Алипиев, Борислав Младенов, Латина