Иван Алипиев на висота за Латина

(сн. Giulio Tiberi)
09-05-2024 12:39 | BGbasket.com

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина останаха далече от още един успех в борбата за оцеляване в италианската Серия А2. Пред своя публика двамата българи и техните съотборници допуснаха поражение от Куизи с 64:91 в мач от втория кръг в пейаута.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 8 победи и 26 загуби, като се намират на шестото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия. На 12 май (неделя) Алипиев, Младенов и компания ще гостуват на Нардо.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Latina Basket (@latinabasket)

Гостите се развихриха още през първото полувреме, спечелено с 52:27. След прекъсването домакините не намериха аргументи да направят мача интересен и успехът отпътува с техните съперници.

Алипиев стартира като титуляр и бе на ниво за „нерадзурите“. Българският национал спази традицията и постави името си сред най-добрите реализатори. Крилото завърши с 13 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки. При стрелбата си той бе 4/8 от средна дистанция, 1/5 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От своя страна Младенов се включи от пейката и остана в игра 16 минути. За това време крилото записа 3 точки, 2 борби, 2 отнети топки и 1 чадър. При стрелбата си той бе 1/5 от тройката.

Габриеле Ромеро отбеляза 13 точки за тима от Латина.

Тагове: Иван Алипиев, Борислав Младенов, Латина