Миньор 2015 отказа Шумен за място на полуфиналите при юношите U17

(сн. Basketball Club Minyor 2015/Facebook)
10-05-2024 15:50 | BGbasket.com

Миньор 2015 си гарантира място в Топ 4 на финалния турнир за юноши до 17-годишна възраст в Ботевград. Баскетболистите на Милен Дудев триумфираха срещу Шумен със 76:71 във втория четвъртфинал. Мачът в "Арена Ботевграт" бе белязан от няколко обрата, но в неговия край "чуковете" нанесоха своя удар.

На полуфиналите Миньор ще има за съперник спечелилия между Балкан и Спартак Плевен, които ще сложат край на четвъртфиналите по-късно днес, докато за играчите на Звонко Папак предстоят мачовете за разпределение на местата от пето до осмо.

Стартът се оказа равностоен, а след 10 минути игра символичните гости се пребориха за крехък аванс от 4 точки. Символичните домакини отговориха през втората част и не закъсняха с пълния обрат, но в края на полувремето перничани имаха последната дума и се прибраха в съблекалнята при 37:36 в своя полза.

Интрига не липсваше и в началото на второто полувреме, когато двата отбора отново си разменяха точни стрелби. Това обаче не спря шуменският тим да добере до 6 точки в рая на предпоследния период. „Чуковете“ не останаха длъжни и във финалната десетка постепенно излязоха напред в резултата. Шуменци направиха опит да се върнат в играта, но това не попречи на техните съперници да удържат победата.

Николай Михайлов се отличи с 19 точки и 14 борби за Миньор. Денис Григоров има на сметката си 18 и 5 асистенции, Антонио Гелов завърши с 14 и 6 овладени под двата ринга топки. Георги Димов наниза 10 точки.

Владислав Станев се отчете със 17 точки, 14 борби и 6 асистенции. Радостин Божилов реализира 14, Росен Узунов и Стоян Славейков отбелязаха по 10 точки.