Бостън доближи финала на Изток, Оклахома обърна Далас

14-05-2024 09:29 | BGbasket.com

Бостън се доближи на победа от финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. „Келтите“ надвиха Кливланд като гост със 109:102 и поведоха с 3-1 в серията.

Още в началото лидерът в редовния сезон натрупа двуцифрена преднина и макар за кратко „кавалерите“ да стигнаха до обрат през третата част, Бостън отново взе солидно предимство и не го изпусна до края.

Джейсън Тейтъм завърши с 33 точки и 11 борби за победителите, Джейлън Браун е с 27 точки и 8 борби.

За Кливланд Дариъс Гарланд бе над всички с 30 точки и 7 асистенции.

На Запад интригата се заплете, след като Оклахома победи Далас като гост със 100:96 и изравни серията на 2-2, като така си върна и домакинското предимство.

Домакините водеха почти през целия мач, но „гръмотевиците“ направиха обрат в заключителните минути.

Шей Гилджъс-Аликзандър завърши с 34 точки и 8 борби за победителите, Чет Холмгрен записа 18 точки и 9 борби.

За Далас Пи Джей Уошингтън реализира 21 точки с 12 борби, а Лука Дончич направи трипъл-дабъл от 18 точки, 12 борби и 10 асистенции.

Тагове: НБА, Бостън, Кливланд, Оклахома, Далас