Дунав Русе спечели титлата при момичетата U12

(сн. BGbasket.com)
17-05-2024 20:38 | Деляна Кадиева

Дунав Русе спечели титлата във финалния турнир за момичета U12. Във финалната среща тимът от Русе надигра Славия с 90:78 в оспорван двубой, изигран в зала "Триадица".

Срещата предложи интрига през цялото време, като съставът на Руслан Русев стисна зъби в края и поведе, за да вдигне трофея.

СЕПТЕМВРИ 97 СПЕЧЕЛИ БРОНЗОВИТЕ МЕДАЛИ ПРИ МОМИЧЕТАТА U12

До третия период мачът вървеше точка за точка, но в края на частта старши треньорът на Славия Силвия Пеева бе изгонена за второ техническо след реакция. Въпреки това обаче на прекъсванията и почивките тя влизаше в залата да им дава указания независимо, че нямаше право. Срещата приключи и с техническо за старши треньора на Дунав Русе Руслан Русев.

В последната част съставът от Русе успя да направи няколко бързи атаки, с които да дръпне в резултата. Столичният отбор не намери решение в нападение, за да се върне в мача, а Дунав Русе запази разликата до края.

Виктория Михова вкара 17 точки за победителите, 15 добави Галена Авни. За столичния тим 23 точки отбеляза Рая Костова, 20 добави Анджела Тошова.

Тагове: Финали за момичета U12