ЦСКА U16 се класира с лекота за втори пореден финал на Купа БФБ

(сн. facebook.com/cskasofiabasket)
24-05-2024 19:31 | BGbasket.com

ЦСКА U16 се класира за финала в турнира за Купа БФБ за втора поредна година. Тимът записа категорична победа срещу домакина на турнира Делфин с 98:40 в мач, изигран в зала „Бойчо Брънзов“.

В спор за титлата армейците ще срещнат Черно море Тича, докато бургаският тим ще се изправи срещу БУБА Баскетбол в мача за бронза.

„Червените“ на практика си решиха всичко още в самото начало на срещата. Те вкараха пет тройки само през първата част и общо 18 точки под коша, като след нея се откъснаха с 34:9. Макар процентът им да спадна през втория период, разликата продължи да расте и на почивката те вече водеха с 54:17.

Ситуацията не се промени и след паузата, като ЦСКА дръпна с 52 преди заключителния период, като до края нямаше проблем да спечели още по-убедително. Голямата разлика позволи на двамата треньори да завъртят съставите си и да разпределят минутите сравнително равномерно между своите играчи.

Шестима завършиха с двуцифрен точков актив за победителите, като най-резултатен с 14 точки бе Марк Воденичарски, а по 13 имат Алек Петров (8 асистенции) и Мартин Иванов.

За съперника дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби записа Теодор Овчаров, Димитър Монев добави 9 точки.