ЦСКА триумфира в турнира за Купа БФБ при момчетата U16

(сн. БФБ)
25-05-2024 14:38 | BGbasket.com

ЦСКА спечели турнира за Купа БФБ при момчетата U16. На финала в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас тимът надви Черно море Тича с 87:69, след като водеше през целия мач.

Трофеят е първи за „червените“ в тази надпревара, след като преди година те останаха втори в нея. „Моряците“ също завършват с медал от Купата в тази възраст за втори пореден сезон след третото място миналата година.

По-рано днес бронзът бе спечелен от БУБА Баскетбол след успех срещу домакина Делфин в малкия финал.

ЦСКА взе инициативата още в началото на срещата и след десет минути игра се откъсна с 31:17. Тимът на Ахилеас Зикас реализира седем тройки само през първото полувреме, направи по-малко грешки и на почивката бе напред с 52:32 след общо 31 точки на Боян Кьосев и Марк Воденичарски.

Силна серия за играчите на Денислав Коцев след подновяването на играта скъси дистанцията само на 10. В последните повече от шест минути на частта обаче те реализираха само един кош от игра и преди последната четвърт авансът на армейците отново бе солиден – 68:46, като до края те нямаха проблем да спечелят убедително.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО

Боян Кьосев завърши с 26 точки, 9 борби и 5 откраднати топки за победителите, но и 8 грешки. Марк Воденичарски записа 20 точки, Борис Гидов отбеляза 13, с 10 и 9 борби е Кристиян Каменски.

За съперника 23 точки реализира Мартин Попов плюс 8 борби, Светослав Славов има 12 точки и 8 борби, а Александър Иванов се отчете с 11 точки и 11 борби.