Титла №57 за Макаби в Израел

(сн. twitter)
18-06-2024 10:33 | BGbasket.com

Макаби Тел Авив се поздрави с титлата на Израел за втори пореден и общо 57-и път в своята история. Баскетболистите на Одед Каташ отказаха Алоел Тел Авив с 82:74 в третия решителен мач от финалите, който се изигра в „Менора Мевтахим Арена“. Това бе достатъчно за „делфините“ да спечелят спора за златото с 2:1 победи срещу играчите на Стефанос Дедас.

Така за втора поредна година Макаби триумфира срещу Апоел в борбата за първото място в израелския елит. От своя страна Апоел стигна до среброто в шампионата за десети път.

Първата част даде тон за оспорван мач и след нейния край гостите дръпнаха с 3 точки. „Делфините“ отговориха във втория период и се пребориха за обрата при 39:38 на голямата почивка.

Интригата бе на дневен ред и при подновяването на играта, а в края на предпоследния период гостите отново взеха предимство, този път само от точка. Така всичко се реши във финалната десетка, в която домакините постепенно наложиха волята си и сложиха точка на спора.

Роман Соркин бе над всички за Макаби с 19 точки и 9 борби. Хасиел Риверо финишира с 16 и 8 овладени под двата ринга топки, Лоренцо Браун и Джош Нибо реализираха по 12, като вторият приключи и с 5 овладени под двата коша топки.

Тайлър Енис отвърна за Апоел със 17 точки. Екзейвиър Мънфърд и Томер Гинат добавиха по 15, Джейлън Хоард има 11 и 5 борби.

Тагове: Макаби Тел Авив