Юношите U18 с драматична загуба в Румъния

(сн. БФБ)
18-06-2024 18:49 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 започна с драматична загуба участието си на Балканиадата в Румъния. На старта на турнира тимът ни отстъпи на състава на Косово със 71:72.

Двубоят премина през поредица от размени на водачеството, като баскетболистите на Стойо Чолаков поведоха с 20:17 след десет минути игра, но на почивката съперникът обърна за 41:36.

Много силна трета четвърт изведе България напред с 63:57, но в края Косово стигна до нов обрат и измъкна успеха.

10 секунди преди края българите имаха шанс за последна атака, но сбъркаха и топката отиде при опонента, което сложи и точка на спора. Именно броят на грешките бе и решаващ - 25 срещу 15.

Михаил Калинов отбеляза 14 точки за нашите, с 12 и 9 борби е Кристиян Василев, а по 11 точки имат Баръш Мустафа и Станислав Хинков.

На 19 юни (сряда) националите ни ще изиграят два мача – от 10:00 часа е двубоят с Гърция, а този с Румъния стартира в 19:30.

Тагове: България U18